| Item no. | 67110580 |
| Brand | Dichtomatik |
| Material | PTFE |
| net weight | 12.5 Gram |
| Packaging Unit | 1 |
| Design | KNA44 |
| NEW - Outer diameter (D) | 100 mm |
| NEW - Inner diameter (d) | 90.6 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 7.1 mm |
| Material | PTFE |
| Quantity per PC |
Per piece |
|---|---|
| 1+ | € 62,8000 |
| 2+ | € 62,8000 |
| 5+ | € 54,1760 |
| 10+ | € 54,1760 |
| Article number | 67110580 |
| NEW - Outer diameter (D) | 100 mm |
| NEW - Inner diameter (d) | 90.6 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 7.1 mm |
| NEW - Seal width (H) | 6.5 mm |
| Design | |
| Design | KNA44 |
| Dimensions | |
| Dimensions | 100x90.6x7.1 |
| General | |
| Unit | PCE |
| Identification | |
| Brand | Dichtomatik |
| Catalog item | Yes |
| Model | KNA44 |
| Logistics | |
| country of origin | DK |
| HS-code | 84879090 |
| net weight | 12.5 Gram |
| Material | |
| Material | PTFE |
| Compound | PTFE PT009808 |
| Packaging | |
| Packaging description | 1 |
| Packaging Unit | 1 |
| Size | |
| Inner diameter (D) | 90.6 |
| Outer diameter (D) | 100 |
| Width (b) | 7.1 |
| Also found under | |
| Dichtomatik Hydraulic Piston Seals Dichtomatik | Dichtomatik Products | Hydraulic Piston Seals Dichtomatik | |
All items marked with a * are required.