| Item no. | 49424971 |
| Brand | Dichtomatik |
| Material | PTFE |
| net weight | 6.1 Gram |
| Packaging Unit | 1 |
| Design | KPOR30 |
| NEW - Outer diameter (D) | 50 mm |
| NEW - Inner diameter (d) | 39 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 4.2 mm |
| Material | PTFE |
| Stock | Delivery time |
|---|---|
| 1.254 | Shipped in 3 - 5 - Day(s) |
| 55 | On workingdays before 12:00 ordered, shipped the same day |
| Quantity per PC |
Per piece |
|---|---|
| 1+ | € 10,0000 |
| 2+ | € 9,1200 |
| 5+ | € 6,4720 |
| 10+ | € 6,4720 |
| 20+ | € 5,3020 |
| 50+ | € 46,1480 |
| 100+ | € 3,8590 |
| In stock | Yes, 1309 pcs |
| Article number | 49424971 |
| NEW - Outer diameter (D) | 50 mm |
| NEW - Inner diameter (d) | 39 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 4.2 mm |
| NEW - Material 2 | 70 NBR |
| Design | |
| Design | KPOR30 |
| Dimensions | |
| Dimensions | 50x39x4.2 |
| General | |
| Unit | PCE |
| Identification | |
| Brand | Dichtomatik |
| Catalog item | Yes |
| Model | KPOR30 |
| Logistics | |
| country of origin | DK |
| HS-code | 84849000 |
| net weight | 6.1 Gram |
| Material | |
| Material | PTFE |
| Compound | PTFE PT000702 |
| Packaging | |
| Packaging description | 1 |
| Packaging Unit | 1 |
| Size | |
| Inner diameter (D) | 39 |
| Outer diameter (D) | 50 |
| Width (b) | 4.2 |
| Also found under | |
| Dichtomatik Hydraulic Piston Seals Dichtomatik | Dichtomatik Products | Hydraulic Piston Seals Dichtomatik | |
All items marked with a * are required.