| Item no. | 67170905 |
| Brand | Dichtomatik |
| Material | TPU |
| net weight | 11.582 Gram |
| Packaging Unit | 1 |
| Design | SNI39 |
| NEW - Inner diameter (d) | 65 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 75 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 11 mm |
| Material | TPU |
| Stock | Delivery time |
|---|---|
| 130 | Shipped in 3 - 5 - Day(s) |
| Quantity per PC |
Per piece |
|---|---|
| 1+ | € 10,0000 |
| 2+ | € 5,0000 |
| 5+ | € 2,8960 |
| 10+ | € 2,8980 |
| 20+ | € 2,4500 |
| 50+ | € 23,2760 |
| 100+ | € 2,2050 |
| 200+ | € 20,8280 |
| 500+ | € 20,4180 |
| In stock | Yes, 130 pcs |
| Article number | 67170905 |
| NEW - Inner diameter (d) | 65 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 75 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 11 mm |
| NEW - Seal width (H) | 10 mm |
| Design | |
| Design | SNI39 |
| Dimensions | |
| Dimensions | 65x75x11 |
| General | |
| Unit | PCE |
| Identification | |
| Brand | Dichtomatik |
| Catalog item | Yes |
| Model | SNI39 |
| Successor Item | 49217600 |
| Logistics | |
| country of origin | TW |
| HS-code | 84129080 |
| net weight | 11.582 Gram |
| Material | |
| Material | TPU |
| Compound | 95 TPU PU953401 |
| Packaging | |
| Packaging description | 1 |
| Packaging Unit | 1 |
| Size | |
| Inner diameter (D) | 65 |
| Outer diameter (D) | 75 |
| Width (b) | 11 |
| Also found under | |
| Dichtomatik Hydraulic Rod Seals Dichtomatik | Dichtomatik Products | Hydraulic Rod Seals Dichtomatik | |
All items marked with a * are required.