| Item no. | 13675 |
| Brand | Freudenberg |
| Material | AU |
| net weight | 3.821 Gram |
| Packaging Unit | 1 |
| Design | AU N |
| NEW - Inner diameter (d) | 15 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 30 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 9 mm |
| NEW - Seal width (H) | 8 mm |
| Material | AU |
| Quantity per PC |
Per piece |
|---|---|
| 1+ | € 11,5600 |
| 2+ | € 11,5700 |
| 5+ | € 10,4125 |
| 10+ | € 10,4125 |
| 20+ | € 6,9415 |
| 50+ | € 5,3219 |
| 100+ | € 4,1649 |
| 200+ | € 3,5864 |
| 500+ | € 3,2394 |
| 1000+ | € 2,8923 |
| 2500+ | € 2,5452 |
| 5000+ | € 2,3138 |
| Article number | 13675 |
| NEW - Inner diameter (d) | 15 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 30 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 9 mm |
| NEW - Seal width (H) | 8 mm |
| NEW - Lead-in chamfer (C) | 5.5 |
| Outer diameter (D) | 30 |
| Product Name | U-ring seal series AU N |
| Design | |
| Design | AU N |
| Dimensions | |
| Dimensions | 15x30x9 |
| General | |
| Unit | pcs |
| Identification | |
| Brand | Freudenberg |
| Catalog item | Yes |
| Model | AU N |
| Logistics | |
| country of origin | FR |
| HS-code | 84129080 |
| net weight | 3.821 Gram |
| Material | |
| Material | AU |
| Compound | 94 AU 925 |
| Packaging | |
| Packaging description | 1 |
| Packaging Unit | 1 |
| Technical specifications | |
| Shore Hardness | 94 Shore A |
| Also found under | |
| Hydraulic Piston Seals | AU N Piston Seals (Hydraulic) | AU N Rod Seals (Hydraulic) | Rod / Piston Seals | |
All items marked with a * are required.