| Item no. | 368930 |
| Brand | Freudenberg |
| Material | AU |
| net weight | 5.321 Gram |
| Packaging Unit | 1 |
| Design | AU N100 |
| NEW - Inner diameter (d) | 30 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 39.5 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 11 mm |
| NEW - Seal width (H) | 10 mm |
| Material | AU |
| Quantity per PC |
Per piece |
|---|---|
| 1+ | € 11,2500 |
| 2+ | € 11,2476 |
| 5+ | € 10,1212 |
| 10+ | € 10,1223 |
| 20+ | € 6,7480 |
| 50+ | € 5,1736 |
| 100+ | € 4,0488 |
| 200+ | € 3,4865 |
| 500+ | € 3,1491 |
| 1000+ | € 2,8117 |
| 2500+ | € 2,4743 |
| 5000+ | € 2,2494 |
| Article number | 368930 |
| NEW - Inner diameter (d) | 30 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 39.5 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 11 mm |
| NEW - Seal width (H) | 10 mm |
| Outer diameter (D) | 39.5 |
| Product Name | U-ring seal series AU N100 |
| Design | |
| Design | AU N100 |
| Dimensions | |
| Dimensions | 30x39.5x11 |
| General | |
| Unit | pcs |
| Identification | |
| Brand | Freudenberg |
| Catalog item | Yes |
| Model | AU N100 |
| Logistics | |
| country of origin | DE |
| HS-code | 84129080 |
| net weight | 5.321 Gram |
| Material | |
| Material | AU |
| Compound | 94 AU 925 |
| stick type (outer surface) | AU |
| Packaging | |
| Packaging description | 1 |
| Packaging Unit | 1 |
| Technical specifications | |
| Shore Hardness | 94 Shore A |
| Also found under | |
| Hydraulic Piston Seals | AU N100 Piston Seals (Hydraulic) | AU N100 Rod Seals (Hydraulic) | Rod / Piston Seals | |
All items marked with a * are required.