| Item no. | 40421229 |
| Brand | Freudenberg |
| Material | AU |
| net weight | 27.101 Gram |
| Packaging Unit | 5 |
| Design | AU N100 |
| NEW - Inner diameter (d) | 95 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 110 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 13 mm |
| NEW - Seal width (H) | 12 mm |
| Material | AU |
| Quantity per PC |
Per piece |
|---|---|
| 5+ | € 23,1800 |
| 10+ | € 23,1806 |
| 20+ | € 16,7341 |
| 50+ | € 13,3873 |
| 100+ | € 11,3792 |
| 200+ | € 9,7058 |
| 500+ | € 8,7933 |
| 1000+ | € 8,2014 |
| Article number | 40421229 |
| Minimum sold per | 5 |
| NEW - Inner diameter (d) | 95 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 110 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 13 mm |
| NEW - Seal width (H) | 12 mm |
| NEW - Lead-in chamfer (C) | 5.5 |
| Outer diameter (D) | 110 |
| Product Name | U-ring seal series AU N100 |
| Design | |
| Design | AU N100 |
| Dimensions | |
| Dimensions | 95x110x13 |
| General | |
| Unit | pcs |
| Identification | |
| Brand | Freudenberg |
| Catalog item | Yes |
| Model | AU N100 |
| Logistics | |
| country of origin | DE |
| HS-code | 84129080 |
| net weight | 27.101 Gram |
| Material | |
| Material | AU |
| Compound | 94 AU 925 |
| Packaging | |
| Packaging description | 5 |
| Packaging Unit | 5 |
| Technical specifications | |
| Shore Hardness | 94 Shore A |
| Also found under | |
| Hydraulic Piston Seals | AU N100 Piston Seals (Hydraulic) | AU N100 Rod Seals (Hydraulic) | Rod / Piston Seals | |
All items marked with a * are required.