| Item no. | 18772 |
| Brand | Freudenberg |
| Material | AU |
| net weight | 18 Gram |
| Packaging Unit | 300 |
| Design | NI300 |
| NEW - Inner diameter (d) | 60 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 80 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 13 mm |
| NEW - Seal width (H) | 12 mm |
| Material | AU |
| Stock | Delivery time |
|---|---|
| 300 | Shipped in 3 - 5 - Day(s) |
| Quantity per PC |
Per piece |
|---|---|
| 300+ | € 5,7000 |
| 500+ | € 5,1679 |
| 1000+ | € 4,8202 |
| In stock | Yes, 300 pcs |
| Article number | 18772 |
| Minimum sold per | 300 |
| NEW - Inner diameter (d) | 60 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 80 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 13 mm |
| NEW - Seal width (H) | 12 mm |
| Groove width (L) | 10 |
| Inner diameter (D) | 60 |
| Inner diameter (d) | 60 |
| NEW - Lead-in chamfer (C) | 6 mm |
| Outer diameter (D) | 80 |
| Packaging | Industry Pack |
| Product Name | U-ring seal series NI300 |
| Width (H) | 13 |
| Width of the lead-in chamfer (C) | 6 |
| Design | |
| Design | NI300 |
| Dimensions | |
| Dimensions | 60x80x13 |
| General | |
| Unit | pcs |
| Identification | |
| Brand | Freudenberg |
| Catalog item | Yes |
| Model | NI300 |
| Logistics | |
| country of origin | DE |
| HS-code | 84129080 |
| net weight | 18 Gram |
| Material | |
| Material | AU |
| Compound | 94 AU 925 |
| stick type (outer surface) | AU |
| Packaging | |
| Packaging description | 300 |
| Packaging Unit | 300 |
| Technical specifications | |
| Shore Hardness | 94 Shore A |
All items marked with a * are required.