| Item no. | 24239427 |
| Brand | Freudenberg |
| Material | AU |
| net weight | 1.2 Gram |
| Packaging Unit | 50 |
| Design | T20 |
| NEW - Inner diameter (d) | 110 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 125 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 12 mm |
| NEW - Seal width (H) | 10.9 mm |
| Material | AU |
| Stock | Delivery time |
|---|---|
| 650 | Shipped in 3 - 5 - Day(s) |
| Quantity per PC |
Per piece |
|---|---|
| 50+ | € 12,1800 |
| 100+ | € 10,3492 |
| 200+ | € 8,8272 |
| 500+ | € 7,9973 |
| 1000+ | € 7,4591 |
| In stock | Yes, 650 pcs |
| Article number | 24239427 |
| Minimum sold per | 50 |
| NEW - Inner diameter (d) | 110 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 125 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 12 mm |
| NEW - Seal width (H) | 10.9 mm |
| Groove width (L) | 7.5 |
| Inner diameter (d) | 110 |
| Inner diameter (D) | 110 |
| NEW - Lead-in chamfer (C) | 5.5 mm |
| Outer diameter (D) | 125 |
| Product Name | Merkel® Rod-U-Cup series T20 |
| Radius on installation space (R1) | 0.4 |
| Width (H) | 12 |
| Width of the lead-in chamfer (C) | 5.5 |
| Design | |
| Design | T20 |
| Dimensions | |
| Dimensions | 110x125x12 |
| General | |
| Unit | pcs |
| Identification | |
| Brand | Freudenberg |
| Catalog item | Yes |
| Model | T20 |
| Logistics | |
| country of origin | FR |
| HS-code | 84129080 |
| net weight | 1.2 Gram |
| Material | |
| Material | AU |
| Compound | 95 AU V142 |
| stick type (outer surface) | AU |
| Packaging | |
| Packaging description | 50 |
| Packaging Unit | 50 |
| Technical specifications | |
| Shore Hardness | 95 Shore A |
| Also found under | |
| Hydraulic Rod Seals | |
All items marked with a * are required.