| Item no. | 10398 |
| Brand | Freudenberg |
| Material | NBR |
| net weight | 631 Gram |
| Packaging Unit | 1 |
| Design | H MF |
| NEW - Inner diameter (d) | 110 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 130 mm |
| NEW - Width on shaft (H1) | 3 mm |
| NEW - Seal width (H) | 12 mm |
| Material | NBR |
| Quantity per PC |
Per piece |
|---|---|
| 1+ | € 124,9000 |
| 2+ | € 124,9300 |
| 5+ | € 97,1651 |
| 10+ | € 97,1693 |
| 20+ | € 63,8529 |
| 50+ | € 49,9720 |
| 100+ | € 43,0315 |
| 200+ | € 38,8672 |
| 500+ | € 33,3147 |
| Article number | 10398 |
| NEW - Inner diameter (d) | 110 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 130 mm |
| NEW - Width on shaft (H1) | 3 mm |
| NEW - Seal width (H) | 12 mm |
| Inner diameter (d) | 110 |
| Inner diameter (D) | 110 |
| Length of sealing lip (H1) | 3 |
| NEW - Installation space width (L) | 3 mm |
| NEW - Lead-in chamfer (C) | 4 mm |
| Nomenclature in FST catalogue | 0110,00-002 |
| Outer diameter (D) | 130 |
| Product Name | H MF |
| Width (H) | 3 |
| Width of the lead-in chamfer (C) | 4 |
| Design | |
| Design | H MF |
| Dimensions | |
| Dimensions | 110x130x3 |
| General | |
| Unit | pcs |
| Identification | |
| Brand | Freudenberg |
| Catalog item | Yes |
| Model | H MF |
| Logistics | |
| country of origin | DE |
| HS-code | 84879090 |
| net weight | 631 Gram |
| Material | |
| Material | NBR |
| Compound | 88 NBR 101 |
| stick type (outer surface) | NBR |
| Packaging | |
| Packaging description | 1 |
| Packaging Unit | 1 |
| Technical specifications | |
| Shore Hardness | 88 Shore A |
All items marked with a * are required.