| Item no. | 21263 |
| Brand | Freudenberg |
| Material | AU |
| net weight | 38 Gram |
| Packaging Unit | 500 |
| Design | NI300 |
| NEW - Inner diameter (d) | 14 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 24 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 9 mm |
| NEW - Seal width (H) | 8 mm |
| Material | AU |
| Quantity per PC |
Per piece |
|---|---|
| 500+ | € 3,6400 |
| 1000+ | € 3,2456 |
| 2500+ | € 2,8561 |
| 5000+ | € 2,5964 |
| Article number | 21263 |
| Minimum sold per | 500 |
| NEW - Inner diameter (d) | 14 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 24 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 9 mm |
| NEW - Seal width (H) | 8 mm |
| Groove width (L) | 5 |
| Inner diameter (d) | 14 |
| Inner diameter (D) | 14 |
| Outer diameter (D) | 24 |
| Product Name | U-ring seal series NI300 |
| Width (H) | 9 |
| Width of the lead-in chamfer | 4 |
| Design | |
| Design | NI300 |
| Dimensions | |
| Dimensions | 14x24x9 |
| General | |
| Unit | pcs |
| Identification | |
| Brand | Freudenberg |
| Catalog item | Yes |
| Model | NI300 |
| Logistics | |
| country of origin | DE |
| HS-code | 84129080 |
| net weight | 38 Gram |
| Material | |
| Material | AU |
| Compound | 94 AU 925 |
| stick type (outer surface) | AU |
| Packaging | |
| Packaging description | 500 |
| Packaging Unit | 500 |
| Technical specifications | |
| Shore Hardness | 94 Shore A |
| Also found under | |
| Hydraulic Rod Seals | |
All items marked with a * are required.