| Item no. | 97881 |
| Brand | Freudenberg |
| Material | PTFE |
| net weight | 18 Gram |
| Packaging Unit | 5 |
| Design | TFMI |
| NEW - Inner diameter (d) | 16 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 22.2 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 3.2 mm |
| NEW - Seal width (H) | 3 mm |
| Material | PTFE |
| Quantity per PC |
Per piece |
|---|---|
| 5+ | € 17,6700 |
| 10+ | € 17,6686 |
| 20+ | € 12,6199 |
| 50+ | € 9,3388 |
| 100+ | € 8,0768 |
| 200+ | € 6,8148 |
| 500+ | € 6,0576 |
| 1000+ | € 5,5527 |
| 2500+ | € 5,0479 |
| Article number | 97881 |
| Minimum sold per | 5 |
| NEW - Inner diameter (d) | 16 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 22.2 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 3.2 mm |
| NEW - Seal width (H) | 3 mm |
| Inner diameter (d) | 16 |
| Inner diameter (D) | 16 |
| NEW - Lead-in chamfer (C) | 3 mm |
| Outer diameter (D) | 22.2 |
| Product Name | COMPACT seal set series TFMI |
| Radius on installation space (R1) | 0.4 |
| Width (H) | 3.2 |
| Width of the lead-in chamfer (C) | 3 |
| Design | |
| Design | TFMI |
| Dimensions | |
| Dimensions | 16x22.2x3.2 |
| General | |
| Unit | pcs |
| Identification | |
| Brand | Freudenberg |
| Model | TFMI |
| Logistics | |
| country of origin | IT |
| HS-code | 84849000 |
| net weight | 18 Gram |
| Material | |
| Material | PTFE |
| Compound | PTFE 177023 / 72 NBR 872 |
| stick type (outer surface) | PTFE |
| Packaging | |
| Packaging description | 5 |
| Packaging Unit | 5 |
| Also found under | |
| Hydraulic Rod Seals | |
All items marked with a * are required.