| Item no. | 49024530 |
| Brand | Freudenberg |
| Material | AU |
| net weight | 2.351 Gram |
| Packaging Unit | 1 |
| Design | LF300 |
| NEW - Inner diameter (d) | 22 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 30 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 6.3 mm |
| NEW - Seal width (H) | 5.7 mm |
| Material | AU |
| Quantity per PC |
Per piece |
|---|---|
| 1+ | € 12,6400 |
| 2+ | € 12,6412 |
| 5+ | € 11,3735 |
| 10+ | € 11,3755 |
| 20+ | € 7,5837 |
| 50+ | € 5,8140 |
| 100+ | € 4,5502 |
| 200+ | € 3,9182 |
| 500+ | € 3,5390 |
| 1000+ | € 3,1598 |
| 2500+ | € 2,7807 |
| 5000+ | € 2,5279 |
| Article number | 49024530 |
| NEW - Inner diameter (d) | 22 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 30 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 6.3 mm |
| NEW - Seal width (H) | 5.7 mm |
| Groove width (L) | 4 |
| Inner diameter (D) | 22 |
| Inner diameter (d) | 22 |
| Outer diameter (D) | 30 |
| Product Name | U-ring series LF300 |
| Width (H) | 6.3 |
| Design | |
| Design | LF300 |
| Dimensions | |
| Dimensions | 22x30x6.3 |
| General | |
| Unit | pcs |
| Identification | |
| Brand | Freudenberg |
| Model | LF300 |
| Logistics | |
| country of origin | FR |
| HS-code | 84129080 |
| net weight | 2.351 Gram |
| Material | |
| Material | AU |
| Compound | 92 AU 21100 |
| Packaging | |
| Packaging description | 1 |
| Packaging Unit | 1 |
| Technical specifications | |
| Shore Hardness | 92 Shore A |
| Also found under | |
| Hydraulic Rod Seals | |
All items marked with a * are required.