| Item no. | 49111504 |
| Brand | Freudenberg |
| Material | AU |
| net weight | 1.6 Gram |
| Packaging Unit | 5 |
| Design | T20 |
| NEW - Inner diameter (d) | 45 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 55 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 8 mm |
| NEW - Seal width (H) | 7.3 mm |
| Material | AU |
| Quantity per PC |
Per piece |
|---|---|
| 5+ | € 9,0700 |
| 10+ | € 9,0709 |
| 20+ | € 6,1116 |
| 50+ | € 4,6854 |
| 100+ | € 3,6669 |
| 200+ | € 3,1575 |
| 500+ | € 2,8820 |
| 1000+ | € 2,6000 |
| 2500+ | € 2,2880 |
| 5000+ | € 2,1444 |
| Article number | 49111504 |
| Minimum sold per | 5 |
| NEW - Inner diameter (d) | 45 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 55 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 8 mm |
| NEW - Seal width (H) | 7.3 mm |
| Groove width (L) | 5 |
| Inner diameter (D) | 45 |
| Outer diameter (D) | 55 |
| Product Name | Merkel® Rod-U-Cup series T20 |
| Width (b) | 7.3 |
| Width (H) | 8 |
| Design | |
| Design | T20 |
| Dimensions | |
| Dimensions | 45x55x8 |
| General | |
| Unit | pcs |
| Identification | |
| Brand | Freudenberg |
| Catalog item | Yes |
| Logistics | |
| country of origin | IN |
| HS-code | 84129080 |
| net weight | 1.6 Gram |
| Material | |
| Material | AU |
| Compound | 95 AU V142 |
| Packaging | |
| Packaging description | 5 |
| Packaging Unit | 5 |
| Also found under | |
| Hydraulic Rod Seals | |
All items marked with a * are required.