| Item no. | 24373871 |
| Brand | Freudenberg |
| Material | AU |
| net weight | 1.7 Gram |
| Packaging Unit | 1 |
| Design | T20 |
| NEW - Inner diameter (d) | 45 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 57 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 9.6 mm |
| NEW - Seal width (H) | 8.7 mm |
| Material | AU |
| Quantity per PC |
Per piece |
|---|---|
| 1+ | € 331,5700 |
| 2+ | € 174,2260 |
| 5+ | € 79,7950 |
| 10+ | € 48,2788 |
| 20+ | € 32,5665 |
| 50+ | € 23,1115 |
| 100+ | € 19,9372 |
| 200+ | € 18,0873 |
| 500+ | € 18,0873 |
| 1000+ | € 18,0873 |
| 2500+ | € 18,0873 |
| 5000+ | € 18,0873 |
| Article number | 24373871 |
| NEW - Inner diameter (d) | 45 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 57 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 9.6 mm |
| NEW - Seal width (H) | 8.7 mm |
| Groove width (L) | 6 |
| Inner diameter (D) | 45 |
| Inner diameter (d) | 45 |
| NEW - Lead-in chamfer (C) | 5 mm |
| Outer diameter (D) | 57 |
| Product Name | Merkel® Rod-U-Cup series T20 |
| Radius on installation space (R1) | 0.4 |
| Width (H) | 9.6 |
| Width of the lead-in chamfer (C) | 5 |
| Design | |
| Design | T20 |
| Dimensions | |
| Dimensions | 45x57x9.6 |
| General | |
| Unit | pcs |
| Identification | |
| Brand | Freudenberg |
| Catalog item | Yes |
| Model | T20 |
| Logistics | |
| country of origin | DE |
| HS-code | 84129080 |
| net weight | 1.7 Gram |
| Material | |
| Material | AU |
| Compound | 95 AU V142 |
| Packaging | |
| Packaging description | 1 |
| Packaging Unit | 1 |
| Technical specifications | |
| Shore Hardness | 95 Shore A |
| Also found under | |
| Hydraulic Rod Seals | |
All items marked with a * are required.