| Item no. | 40422357 |
| Brand | Freudenberg |
| Material | AU |
| Packaging Unit | 5 |
| Design | T22 |
| NEW - Inner diameter (d) | 55 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 65 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 11 mm |
| NEW - Seal width (H) | 10 mm |
| Material | AU |
| Stock | Delivery time |
|---|---|
| 10 | Shipped in 3 - 5 - Day(s) |
| Quantity per PC |
Per piece |
|---|---|
| 5+ | € 15,3200 |
| 10+ | € 15,3161 |
| 20+ | € 10,3183 |
| 50+ | € 7,9107 |
| 100+ | € 6,1910 |
| 200+ | € 5,3312 |
| 500+ | € 4,8660 |
| 1000+ | € 4,3898 |
| 2500+ | € 3,8631 |
| 5000+ | € 3,6204 |
| In stock | Yes, 10 pcs |
| Article number | 40422357 |
| Minimum sold per | 5 |
| NEW - Inner diameter (d) | 55 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 65 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 11 mm |
| NEW - Seal width (H) | 10 mm |
| Groove width (L) | 5 |
| Inner diameter (D) | 55 |
| Inner diameter (d) | 55 |
| NEW - Lead-in chamfer (C) | 2.5 mm |
| Outer diameter (D) | 65 |
| Product Name | Merkel® Rod-U-Cup series T22 |
| Width (H) | 11 |
| Width of the lead-in chamfer (C) | 2.5 |
| Design | |
| Design | T22 |
| Dimensions | |
| Dimensions | 55x65x11 |
| General | |
| Unit | pcs |
| Identification | |
| Brand | Freudenberg |
| Model | T22 |
| Logistics | |
| country of origin | FR |
| HS-code | 84129080 |
| Material | |
| Material | AU |
| Compound | 95 AU V142 |
| Packaging | |
| Packaging description | 5 |
| Packaging Unit | 5 |
| Technical specifications | |
| Shore Hardness | 95 Shore A |
| Also found under | |
| Hydraulic Rod Seals | |
All items marked with a * are required.