| Item no. | 349890 |
| Brand | Freudenberg |
| Material | AU |
| net weight | 22.2 Gram |
| Packaging Unit | 50 |
| Design | KI310 |
| NEW - Inner diameter (d) | 80 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 90 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 11 mm |
| NEW - Seal width (H) | 10 mm |
| Material | AU |
| Quantity per PC |
Per piece |
|---|---|
| 50+ | € 11,1900 |
| 100+ | € 9,5120 |
| 200+ | € 8,1131 |
| 500+ | € 7,2739 |
| 1000+ | € 6,7144 |
| Article number | 349890 |
| Minimum sold per | 50 |
| NEW - Inner diameter (d) | 80 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 90 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 11 mm |
| NEW - Seal width (H) | 10 mm |
| Groove width (L) | 5 |
| Inner diameter (D) | 80 |
| Inner diameter (d) | 80 |
| NEW - Lead-in chamfer (C) | 4 mm |
| Outer diameter (D) | 90 |
| Product Name | COMPACT seal set series KI310 |
| Width (H) | 11 |
| Width of the lead-in chamfer (C) | 4 |
| Design | |
| Design | KI310 |
| Dimensions | |
| Dimensions | 80x90x11 |
| General | |
| Unit | pcs |
| Identification | |
| Brand | Freudenberg |
| Model | KI310 |
| Logistics | |
| country of origin | DE |
| HS-code | 84129040 |
| net weight | 22.2 Gram |
| Material | |
| Material | AU |
| Compound | 94 AU 925 |
| stick type (outer surface) | AU |
| Packaging | |
| Packaging description | 50 |
| Packaging Unit | 50 |
| Technical specifications | |
| Shore Hardness | 94 Shore A |
| Also found under | |
| Hydraulic Rod Seals | |
All items marked with a * are required.