| Item no. | 49003544 |
| Brand | Freudenberg |
| Material | AU |
| net weight | 54.1 Gram |
| Packaging Unit | 1 |
| Design | TM20 |
| NEW - Inner diameter (d) | 830 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 855 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 20 mm |
| NEW - Seal width (H) | 18.2 mm |
| Material | AU |
| Quantity per PC |
Per piece |
|---|---|
| 1+ | € 1.688,2000 |
| 2+ | € 1.278,5656 |
| 5+ | € 1.032,3456 |
| 10+ | € 949,9433 |
| 20+ | € 908,8602 |
| 50+ | € 884,4239 |
| 100+ | € 876,2287 |
| 200+ | € 876,2287 |
| Article number | 49003544 |
| NEW - Inner diameter (d) | 830 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 855 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 20 mm |
| NEW - Seal width (H) | 18.2 mm |
| Groove width (L) | 12.5 |
| Inner diameter (d) | 830 |
| Inner diameter (D) | 830 |
| NEW - Lead-in chamfer (C) | 11 mm |
| Outer diameter (D) | 855 |
| Product Name | Merkel® Rod-U-Cup series TM20 |
| Width (H) | 20 |
| Width of the lead-in chamfer (C) | 11 |
| Design | |
| Design | TM20 |
| Dimensions | |
| Dimensions | 830x855x20 |
| General | |
| Unit | pcs |
| Identification | |
| Brand | Freudenberg |
| Catalog item | Yes |
| Model | TM20 |
| Logistics | |
| country of origin | DE |
| HS-code | 84129080 |
| net weight | 54.1 Gram |
| Material | |
| Material | AU |
| Compound | 93 AU V167 |
| Packaging | |
| Packaging description | 1 |
| Packaging Unit | 1 |
| Technical specifications | |
| Shore Hardness | 93 Shore A |
| Also found under | |
| Hydraulic Rod Seals | |
All items marked with a * are required.