| Item no. | 440343 |
| Brand | Freudenberg |
| Material | CR |
| net weight | 290 Gram |
| Packaging Unit | 1 |
| Design | CAMC |
| NEW - Connection Ø 1 (A1) | 75 mm |
| NEW - Connection Ø 2 (A2) | 75 mm |
| NEW - Height (H) | 272 mm |
| Material | CR |
| Stock | Delivery time |
|---|---|
| 1.042 | Shipped in 3 - 5 - Day(s) |
| Quantity per PC |
Per piece |
|---|---|
| 1+ | € 66,9400 |
| 2+ | € 66,9448 |
| 5+ | € 64,6007 |
| 10+ | € 64,6017 |
| 20+ | € 62,3407 |
| 50+ | € 60,1586 |
| 100+ | € 60,1585 |
| 200+ | € 58,0530 |
| 500+ | € 56,0212 |
| 1000+ | € 54,0603 |
| 2500+ | € 52,1683 |
| In stock | Yes, 1042 pcs |
| Article number | 440343 |
| NEW - Connection Ø 1 (A1) | 75 mm |
| NEW - Connection Ø 2 (A2) | 75 mm |
| NEW - Height (H) | 272 mm |
| Connection ø 2 (D2) | 75 |
| Connection ø1 (D1) | 75 |
| Jolted length (Lmin) | 50 |
| max outer diameter (Da) | 108 |
| min inner diameter (Di) | 75 |
| NEW - Compressed length (Hmin) | 50 mm |
| NEW - Elongated length (Hmax) | 350 mm |
| NEW - Inner diameter (d) | 75 mm |
| NEW - Max. outer diameter (Dmax) | 108 mm |
| NEW - Number of folds | 12 |
| NEW - Tool number (No.) | V6-00093 |
| NEW - Wall thickness (t) | 1.5 mm |
| Product Name | Rubber Bellow CAMC |
| Stretched length (Lmax) | 350 |
| Toolnumber (Engraved) | V6-00093 |
| tube wall thickness | 1.5 |
| Width (H) | 272 |
| Design | |
| Design | CAMC |
| Dimensions | |
| Dimensions | 75x75x272 |
| General | |
| Unit | pcs |
| Identification | |
| Brand | Freudenberg |
| Catalog item | Yes |
| Model | CAMC |
| Logistics | |
| country of origin | PL |
| HS-code | 40169997 |
| net weight | 290 Gram |
| Material | |
| Material | CR |
| Compound | 42 CR 764 |
| stick type (outer surface) | CR |
| Packaging | |
| Packaging description | 1 |
| Packaging Unit | 1 |
| Technical specifications | |
| Shore Hardness | 42 Shore A |
| Also found under | |
| Bellows | |
All items marked with a * are required.