| Item no. | 29612 |
| Brand | Freudenberg |
| Material | CR |
| net weight | 270 Gram |
| Packaging Unit | 1 |
| Design | CAMC |
| NEW - Connection Ø 1 (A1) | 159 mm |
| NEW - Connection Ø 2 (A2) | 159 mm |
| NEW - Height (H) | 110 mm |
| Material | CR |
| Quantity per PC |
Per piece |
|---|---|
| 1+ | € 169,1000 |
| 2+ | € 169,0988 |
| 5+ | € 121,4887 |
| 10+ | € 121,4876 |
| 20+ | € 67,9240 |
| 50+ | € 57,2112 |
| 100+ | € 54,4055 |
| 200+ | € 51,5998 |
| 500+ | € 50,3098 |
| 1000+ | € 49,0520 |
| 2500+ | € 47,8258 |
| Article number | 29612 |
| NEW - Connection Ø 1 (A1) | 159 mm |
| NEW - Connection Ø 2 (A2) | 159 mm |
| NEW - Height (H) | 110 mm |
| Connection ø 2 (D2) | 159 |
| Connection ø1 (D1) | 159 |
| Jolted length (Lmin) | 30 |
| max outer diameter (Da) | 191 |
| min inner diameter (Di) | 159 |
| NEW - Compressed length (Hmin) | 30 mm |
| NEW - Elongated length (Hmax) | 110 mm |
| NEW - Inner diameter (d) | 159 mm |
| NEW - Max. outer diameter (Dmax) | 191 mm |
| NEW - Number of folds | 3 |
| NEW - Tool number (No.) | V6-00420 |
| NEW - Wall thickness (t) | 2 mm |
| Product Name | Rubber Bellow CAMC |
| Stretched length (Lmax) | 110 |
| Toolnumber (Engraved) | V6-00420 |
| tube wall thickness | 2 |
| Width (H) | 110 |
| Design | |
| Design | CAMC |
| Dimensions | |
| Dimensions | 159x159x110 |
| General | |
| Unit | pcs |
| Identification | |
| Brand | Freudenberg |
| Catalog item | Yes |
| Model | CAMC |
| Logistics | |
| country of origin | PL |
| HS-code | 40169997 |
| net weight | 270 Gram |
| Material | |
| Material | CR |
| Compound | 42 CR 764 |
| stick type (outer surface) | CR |
| Packaging | |
| Packaging description | 1 |
| Packaging Unit | 1 |
| Technical specifications | |
| Shore Hardness | 42 Shore A |
| Also found under | |
| Bellows | |
All items marked with a * are required.