| Item no. | CPPKL3075635 |
| Brand | James Walker |
| Material | Grafiet |
| Packaging Unit | ? |
| Material | Grafiet |
| Design | Lionpak 5101 |
| Width (H) | 6 |
| Article number | CPPKL3075635 |
| EAN | 9506173427930 |
| Width (H) | 6 |
| Weight g/m | 900 g/m |
| Centrifugal Pumps & Rotary Equipment | |
| Centrifugal Pumps & Rotary Maximum Operating Temperature | 550 °C |
| Centrifugal Pumps & Rotary Maximum Shaft Speed | 20 m/s |
| Centrifugal Pumps & Rotary Maximum System Pressure | 3.5 MPa |
| Centrifugal Pumps & Rotary Minimum Operating Temperature: | -200 °C |
| Centrifugal Pumps & Rotary Oxidising Conditions | 450 °C |
| Characteristics | |
| Color | Grijs |
| Control Valve Stem Duties | |
| Control Valve Stem Maximum Operating Temperature | 550 °C |
| Control Valve Stem Maximum System Pressure | 10 MPa |
| Control Valve Stem Minimum Operating Temperature | -200 °C |
| Control Valve Stem Oxidising Conditions | 450 °C |
| Design | |
| Design | Lionpak 5101 |
| Dimensions | |
| Dimensions | 1 meter |
| General | |
| Unit | Stuks |
| Identification | |
| Brand | James Walker |
| Model | Stopbuspakking |
| Material | |
| Material | Grafiet |
| stick type (outer surface) | 10 Mpa/100 bar (1450 psi) |
| Packaging | |
| Packaging description | ? |
| Packaging Unit | ? |
| Also found under | |
| Stuffing Box Packing | |
All items marked with a * are required.