| Item no. | 49434241 |
| Brand | Dichtomatik |
| Material | NBR |
| net weight | 175 Gram |
| Packaging Unit | 1 |
| Design | AM43 |
| NEW - Inner diameter (d) | 190 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 210 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 10 mm |
| Material | NBR |
| Stock | Delivery time |
|---|---|
| 1.296 | Shipped in 3 - 5 - Day(s) |
| Quantity per PC |
Per piece |
|---|---|
| 1+ | € 12,1400 |
| 2+ | € 12,1500 |
| 5+ | € 10,0360 |
| 10+ | € 10,0380 |
| 20+ | € 9,6130 |
| 50+ | € 9,3300 |
| 100+ | € 90,4720 |
| In stock | Yes, 1296 pcs |
| Article number | 49434241 |
| Outer diameter (D) | 210 |
| Product Name | Wiper |
| Characteristics | |
| Color | Black |
| Design | |
| Design | AM43 |
| Dimensions | |
| NEW - Inner diameter (d) | 190 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 210 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 10 mm |
| Dimensions | 190x210x10 |
| NEW - Lead-in chamfer (C) | 1 mm |
| NEW - Seal width (H) | 14 mm |
| General | |
| Unit | PCE |
| Identification | |
| Brand | Dichtomatik |
| Catalog item | Yes |
| Model | AM43 |
| Logistics | |
| country of origin | TW |
| HS-code | 40169300 |
| net weight | 175 Gram |
| Material | |
| Material | NBR |
| Compound | 90 NBR NB903411 |
| Exterior material | Unalloyed steel DIN EN 10139 (DIN 1624) |
| Packaging | |
| Packaging description | 1 |
| Packaging Unit | 1 |
| Also found under | |
| Dichtomatik Products | Dichtomatik Wipers Dichtomatik | Wipers Dichtomatik | |
All items marked with a * are required.