| Item no. | 67016561 |
| Brand | Dichtomatik |
| Material | TPU |
| net weight | 11.4 Gram |
| Packaging Unit | 1 |
| Design | AM44 |
| NEW - Inner diameter (d) | 35 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 45 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 7 mm |
| Material | TPU |
| Stock | Delivery time |
|---|---|
| 7.567 | Shipped in 3 - 5 - Day(s) |
| 18 | On workingdays before 12:00 ordered, shipped the same day |
| Quantity per PC |
Per piece |
|---|---|
| 1+ | € 10,0000 |
| 2+ | € 5,0000 |
| 5+ | € 2,4400 |
| 10+ | € 2,4420 |
| 20+ | € 2,0640 |
| 50+ | € 19,6120 |
| 100+ | € 18,5780 |
| 200+ | € 17,5460 |
| 500+ | € 17,2020 |
| In stock | Yes, 7585 pcs |
| Article number | 67016561 |
| Outer diameter (D) | 45 |
| Product Name | Wiper |
| Characteristics | |
| Color | Blue |
| Design | |
| Design | AM44 |
| Dimensions | |
| NEW - Inner diameter (d) | 35 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 45 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 7 mm |
| Dimensions | 35x45x7 |
| NEW - Lead-in chamfer (C) | 1 mm |
| NEW - Seal width (H) | 10 mm |
| General | |
| Unit | PCE |
| Identification | |
| Brand | Dichtomatik |
| Catalog item | Yes |
| Model | AM44 |
| Logistics | |
| country of origin | TW |
| HS-code | 84879090 |
| net weight | 11.4 Gram |
| Material | |
| Material | TPU |
| Compound | 95 TPU PU953401 |
| Exterior material | Unalloyed steel DIN EN 10139 (DIN 1624) |
| Packaging | |
| Packaging description | 1 |
| Packaging Unit | 1 |
| Also found under | |
| Dichtomatik Products | Dichtomatik Wipers Dichtomatik | Wipers Dichtomatik | |
All items marked with a * are required.