| Item no. | 67062276 |
| Brand | Dichtomatik |
| Material | TPU |
| net weight | 16.36 Gram |
| Packaging Unit | 1 |
| Design | AM44 |
| NEW - Inner diameter (d) | 63 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 73 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 5 mm |
| Material | TPU |
| Quantity per PC |
Per piece |
|---|---|
| 1+ | € 10,0000 |
| 2+ | € 5,0000 |
| 5+ | € 3,8080 |
| 10+ | € 3,8120 |
| 20+ | € 3,2200 |
| 50+ | € 3,0600 |
| 100+ | € 28,9860 |
| 200+ | € 27,3780 |
| 500+ | € 2,6840 |
| Article number | 67062276 |
| Outer diameter (D) | 73 |
| Product Name | Wiper |
| Characteristics | |
| Color | Blue |
| Design | |
| Design | AM44 |
| Dimensions | |
| NEW - Inner diameter (d) | 63 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 73 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 5 mm |
| Dimensions | 63x73x5 |
| NEW - Lead-in chamfer (C) | 1 mm |
| NEW - Seal width (H) | 8 mm |
| General | |
| Unit | PCE |
| Identification | |
| Brand | Dichtomatik |
| Catalog item | Yes |
| Model | AM44 |
| Successor Item | 49216519 |
| Logistics | |
| country of origin | TW |
| HS-code | 84879090 |
| net weight | 16.36 Gram |
| Material | |
| Material | TPU |
| Compound | 95 TPU PU953401 |
| Exterior material | Unalloyed steel DIN EN 10139 (DIN 1624) |
| Packaging | |
| Packaging description | 1 |
| Packaging Unit | 1 |
| Also found under | |
| Dichtomatik Products | Dichtomatik Wipers Dichtomatik | Wipers Dichtomatik | |
All items marked with a * are required.