| Item no. | 67084197 |
| Brand | Dichtomatik |
| Material | FKM |
| net weight | 34.09 Gram |
| Packaging Unit | 1 |
| Design | AM43 |
| NEW - Inner diameter (d) | 80 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 90 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 7 mm |
| Material | FKM |
| Stock | Delivery time |
|---|---|
| 72 | Shipped in 3 - 5 - Day(s) |
| Quantity per PC |
Per piece |
|---|---|
| 1+ | € 12,1600 |
| 2+ | € 12,1600 |
| 5+ | € 10,5720 |
| 10+ | € 10,5740 |
| 20+ | € 9,5180 |
| 50+ | € 88,1240 |
| 100+ | € 81,4280 |
| 200+ | € 78,3440 |
| 500+ | € 75,2620 |
| In stock | Yes, 72 pcs |
| Article number | 67084197 |
| Outer diameter (D) | 90 |
| Product Name | Wiper |
| Characteristics | |
| Color | Black |
| Design | |
| Design | AM43 |
| Dimensions | |
| NEW - Inner diameter (d) | 80 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 90 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 7 mm |
| Dimensions | 80x90x7 |
| NEW - Lead-in chamfer (C) | 1 mm |
| NEW - Seal width (H) | 10 mm |
| General | |
| Unit | PCE |
| Identification | |
| Brand | Dichtomatik |
| Catalog item | Yes |
| Model | AM43 |
| Logistics | |
| country of origin | TW |
| HS-code | 84879090 |
| net weight | 34.09 Gram |
| Material | |
| Material | FKM |
| Compound | 90 FKM FP903401 |
| Exterior material | Unalloyed steel DIN EN 10139 (DIN 1624) |
| Packaging | |
| Packaging description | 1 |
| Packaging Unit | 1 |
| Also found under | |
| Dichtomatik Products | Dichtomatik Wipers Dichtomatik | Wipers Dichtomatik | |
All items marked with a * are required.