| Item no. | 67076929 |
| Brand | Dichtomatik |
| Material | PTFE |
| net weight | 15.7 Gram |
| Packaging Unit | 1 |
| Design | KPOR31 |
| NEW - Outer diameter (D) | 70 mm |
| NEW - Inner diameter (d) | 54.9 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 6.3 mm |
| Material | PTFE |
| Stock | Delivery time |
|---|---|
| 48 | Shipped in 3 - 5 - Day(s) |
| Quantity per PC |
Per piece |
|---|---|
| 1+ | € 21,8200 |
| 2+ | € 21,8200 |
| 5+ | € 19,0440 |
| 10+ | € 19,0440 |
| 20+ | € 16,8620 |
| In stock | Yes, 48 pcs |
| Article number | 67076929 |
| NEW - Outer diameter (D) | 70 mm |
| NEW - Inner diameter (d) | 54.9 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 6.3 mm |
| NEW - Material 2 | NBR |
| Design | |
| Design | KPOR31 |
| Dimensions | |
| Dimensions | 70x54.9x6.3 |
| General | |
| Unit | PCE |
| Identification | |
| Brand | Dichtomatik |
| Catalog item | Yes |
| Model | KPOR31 |
| Logistics | |
| country of origin | DK |
| HS-code | 84849000 |
| net weight | 15.7 Gram |
| Material | |
| Material | PTFE |
| Compound | PTFE PT009807 |
| Packaging | |
| Packaging description | 1 |
| Packaging Unit | 1 |
| Size | |
| Inner diameter (D) | 54.9 |
| Outer diameter (D) | 70 |
| Width (b) | 6.3 |
| Also found under | |
| Dichtomatik Hydraulic Piston Seals Dichtomatik | Dichtomatik Products | Hydraulic Piston Seals Dichtomatik | |
All items marked with a * are required.