| Item no. | 67065079 |
| Brand | Dichtomatik |
| Material | NBR |
| net weight | 62.6 Gram |
| Packaging Unit | 1 |
| Design | KNA16 |
| NEW - Outer diameter (D) | 80 mm |
| NEW - Inner diameter (d) | 60 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 14 mm |
| NEW - Installation space width (L1) | 6.4 mm |
| Material | NBR |
| Quantity per PC |
Per piece |
|---|---|
| 1+ | € 15,9400 |
| 2+ | € 15,9500 |
| 5+ | € 13,4840 |
| 10+ | € 13,4860 |
| 20+ | € 11,5860 |
| 50+ | € 106,3560 |
| 100+ | € 9,8760 |
| 200+ | € 93,0640 |
| Article number | 67065079 |
| NEW - Outer diameter (D) | 80 mm |
| NEW - Inner diameter (d) | 60 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 14 mm |
| NEW - Installation space width (L1) | 6.4 mm |
| NEW - Material 2 | POM |
| Design | |
| Design | KNA16 |
| Dimensions | |
| Dimensions | 80x60x14 |
| General | |
| Unit | PCE |
| Identification | |
| Brand | Dichtomatik |
| Catalog item | Yes |
| Model | KNA16 |
| Logistics | |
| country of origin | GB |
| HS-code | 84849000 |
| net weight | 62.6 Gram |
| Material | |
| Material | NBR |
| Compound | 80 NBR NB800901 |
| Packaging | |
| Packaging description | 1 |
| Packaging Unit | 1 |
| Size | |
| Inner diameter (D) | 60 |
| Outer diameter (D) | 80 |
| Width (b) | 14 |
| Also found under | |
| Dichtomatik Hydraulic Piston Seals Dichtomatik | Dichtomatik Products | Hydraulic Piston Seals Dichtomatik | |
All items marked with a * are required.