| Item no. | 67167044 |
| Brand | Dichtomatik |
| Material | TPU |
| net weight | 26.25 Gram |
| Packaging Unit | 1 |
| Design | SNI39 |
| NEW - Inner diameter (d) | 100 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 115 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 11 mm |
| Material | TPU |
| Stock | Delivery time |
|---|---|
| 196 | Shipped in 3 - 5 - Day(s) |
| Quantity per PC |
Per piece |
|---|---|
| 1+ | € 10,0000 |
| 2+ | € 6,7200 |
| 5+ | € 5,5360 |
| 10+ | € 5,5380 |
| 20+ | € 4,4470 |
| 50+ | € 43,6280 |
| 100+ | € 4,1950 |
| In stock | Yes, 196 pcs |
| Article number | 67167044 |
| NEW - Inner diameter (d) | 100 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 115 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 11 mm |
| NEW - Seal width (H) | 10 mm |
| Design | |
| Design | SNI39 |
| Dimensions | |
| Dimensions | 100x115x11 |
| General | |
| Unit | PCE |
| Identification | |
| Brand | Dichtomatik |
| Catalog item | Yes |
| Model | SNI39 |
| Successor Item | 49218435 |
| Logistics | |
| country of origin | TW |
| HS-code | 84129080 |
| net weight | 26.25 Gram |
| Material | |
| Material | TPU |
| Compound | 95 TPU PU953401 |
| Packaging | |
| Packaging description | 1 |
| Packaging Unit | 1 |
| Size | |
| Inner diameter (D) | 100 |
| Outer diameter (D) | 115 |
| Width (b) | 11 |
| Also found under | |
| Dichtomatik Hydraulic Rod Seals Dichtomatik | Dichtomatik Products | Hydraulic Rod Seals Dichtomatik | |
All items marked with a * are required.