| Item no. | 67110517 |
| Brand | Dichtomatik |
| Material | PTFE |
| net weight | 48.6 Gram |
| Packaging Unit | 1 |
| Design | SNI43 |
| NEW - Inner diameter (d) | 200 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 212.2 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 9.5 mm |
| Material | PTFE |
| Stock | Delivery time |
|---|---|
| 4 | Shipped in 3 - 5 - Day(s) |
| Quantity per PC |
Per piece |
|---|---|
| 1+ | € 101,5400 |
| 2+ | € 101,5400 |
| 5+ | € 91,8600 |
| 10+ | € 91,8600 |
| In stock | Yes, 4 pcs |
| Article number | 67110517 |
| NEW - Inner diameter (d) | 200 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 212.2 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 9.5 mm |
| NEW - Seal width (H) | 8.9 mm |
| Design | |
| Design | SNI43 |
| Dimensions | |
| Dimensions | 200x212.2x9.5 |
| General | |
| Unit | PCE |
| Identification | |
| Brand | Dichtomatik |
| Catalog item | Yes |
| Model | SNI43 |
| Logistics | |
| country of origin | DK |
| HS-code | 84879090 |
| net weight | 48.6 Gram |
| Material | |
| Material | PTFE |
| Compound | PTFE PT009808 |
| Packaging | |
| Packaging description | 1 |
| Packaging Unit | 1 |
| Size | |
| Inner diameter (D) | 200 |
| Outer diameter (D) | 212.2 |
| Width (b) | 9.5 |
| Also found under | |
| Dichtomatik Hydraulic Rod Seals Dichtomatik | Dichtomatik Products | Hydraulic Rod Seals Dichtomatik | |
All items marked with a * are required.