| Item no. | 67110496 |
| Brand | Dichtomatik |
| Material | PTFE |
| net weight | 9 Gram |
| Packaging Unit | 1 |
| Design | SNI43 |
| NEW - Inner diameter (d) | 63 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 72.4 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 7.1 mm |
| Material | PTFE |
| Quantity per PC |
Per piece |
|---|---|
| 1+ | € 35,9000 |
| 2+ | € 35,9000 |
| 5+ | € 30,4560 |
| 10+ | € 30,4580 |
| Article number | 67110496 |
| NEW - Inner diameter (d) | 63 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 72.4 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 7.1 mm |
| NEW - Seal width (H) | 6.5 mm |
| Design | |
| Design | SNI43 |
| Dimensions | |
| Dimensions | 63x72.4x7.1 |
| General | |
| Unit | PCE |
| Identification | |
| Brand | Dichtomatik |
| Catalog item | Yes |
| Model | SNI43 |
| Logistics | |
| country of origin | DK |
| HS-code | 84879090 |
| net weight | 9 Gram |
| Material | |
| Material | PTFE |
| Compound | PTFE PT009808 |
| Packaging | |
| Packaging description | 1 |
| Packaging Unit | 1 |
| Size | |
| Inner diameter (D) | 63 |
| Outer diameter (D) | 72.4 |
| Width (b) | 7.1 |
| Also found under | |
| Dichtomatik Hydraulic Rod Seals Dichtomatik | Dichtomatik Products | Hydraulic Rod Seals Dichtomatik | |
All items marked with a * are required.