| Item no. | 67014616 |
| Brand | Dichtomatik |
| Material | TPU |
| net weight | 103.33 Gram |
| Packaging Unit | 1 |
| Design | N25 |
| NEW - Inner diameter (d) | 200 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 220 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 16 mm |
| Material | TPU |
| Quantity per PC |
Per piece |
|---|---|
| 1+ | € 19,2400 |
| 2+ | € 19,2400 |
| 5+ | € 15,8640 |
| 10+ | € 15,8660 |
| 20+ | € 15,5280 |
| 50+ | € 145,1520 |
| Article number | 67014616 |
| NEW - Inner diameter (d) | 200 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 220 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 16 mm |
| Inner diameter (D) | 200 |
| NEW - Seal width (H) | 15 mm |
| Outer diameter (D) | 220 |
| Product Name | Symmetruc Seal - U-ring |
| Design | |
| Design | N25 |
| Dimensions | |
| Dimensions | 200x220x16 |
| General | |
| Unit | pcs |
| Identification | |
| Brand | Dichtomatik |
| Catalog item | Yes |
| Successor Item | 49216813 |
| Logistics | |
| country of origin | TW |
| HS-code | 84129080 |
| net weight | 103.33 Gram |
| Material | |
| Material | TPU |
| Compound | 95 TPU PU953401 |
| Packaging | |
| Packaging description | 1 |
| Packaging Unit | 1 |
| Also found under | |
| Hydraulic Piston Seals Dichtomatik | N25 Hydraulic Piston Seal | N25 Hydraulic Rod Seals | Rod / Piston Seals Dichtomatik | |
All items marked with a * are required.