| Item no. | 67188516 |
| Brand | Dichtomatik |
| Material | NBR |
| net weight | 6.6 Gram |
| Packaging Unit | 1 |
| Design | N21 |
| NEW - Inner diameter (d) | 50 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 60 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 8 mm |
| Material | NBR |
| Stock | Delivery time |
|---|---|
| 55 | Shipped in 3 - 5 - Day(s) |
| Quantity per PC |
Per piece |
|---|---|
| 1+ | € 10,0000 |
| 2+ | € 5,0000 |
| 5+ | € 2,0000 |
| 10+ | € 1,9880 |
| 20+ | € 1,5400 |
| 50+ | € 1,4000 |
| 100+ | € 12,8780 |
| 200+ | € 1,1760 |
| 500+ | € 1,0920 |
| In stock | Yes, 55 pcs |
| Article number | 67188516 |
| NEW - Inner diameter (d) | 50 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 60 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 8 mm |
| Inner diameter (D) | 50 |
| NEW - Seal width (H) | 7 mm |
| Outer diameter (D) | 60 |
| Product Name | Symmetruc Seal - U-ring |
| Design | |
| Design | N21 |
| Dimensions | |
| Dimensions | 50x60x8 |
| General | |
| Unit | pcs |
| Identification | |
| Brand | Dichtomatik |
| Catalog item | Yes |
| Logistics | |
| country of origin | TR |
| HS-code | 40169300 |
| net weight | 6.6 Gram |
| Material | |
| Material | NBR |
| Compound | 90 NBR NB905501 |
| Packaging | |
| Packaging description | 1 |
| Packaging Unit | 1 |
| Also found under | |
| Hydraulic Piston Seals Dichtomatik | N21 Hydraulic Piston Seal | N21 Hydraulic Rod Seals | Rod / Piston Seals Dichtomatik | |
All items marked with a * are required.