| Item no. | 67188063 |
| Brand | Dichtomatik |
| Material | NBR |
| net weight | 10 Gram |
| Packaging Unit | 10 |
| Design | N21 |
| NEW - Inner diameter (d) | 50 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 63 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 9 mm |
| Material | NBR |
| Article number | 67188063 |
| NEW - Inner diameter (d) | 50 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 63 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 9 mm |
| Inner diameter (D) | 50 |
| NEW - Seal width (H) | 8 mm |
| Outer diameter (D) | 63 |
| Product Name | Symmetruc Seal - U-ring |
| Design | |
| Design | N21 |
| Dimensions | |
| Dimensions | 50x63x9 |
| General | |
| Unit | pcs |
| Identification | |
| Brand | Dichtomatik |
| Logistics | |
| country of origin | TR |
| HS-code | 40169300 |
| net weight | 10 Gram |
| Material | |
| Material | NBR |
| Compound | 90 NBR NB905501 |
| Packaging | |
| Packaging description | 10 |
| Packaging Unit | 10 |
| Also found under | |
| Hydraulic Piston Seals Dichtomatik | N21 Hydraulic Piston Seal | N21 Hydraulic Rod Seals | Rod / Piston Seals Dichtomatik | |
All items marked with a * are required.