| Item no. | 67067841 |
| Brand | Dichtomatik |
| Material | TPU |
| net weight | 20 Gram |
| Packaging Unit | 1 |
| Design | N25 |
| NEW - Inner diameter (d) | 54 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 72 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 11 mm |
| Material | TPU |
| Quantity per PC |
Per piece |
|---|---|
| 1+ | € 10,0000 |
| 2+ | € 5,0000 |
| 5+ | € 3,2680 |
| 10+ | € 3,2680 |
| 20+ | € 2,7600 |
| 50+ | € 26,2240 |
| 100+ | € 24,8480 |
| 200+ | € 23,4660 |
| 500+ | € 23,0060 |
| Article number | 67067841 |
| NEW - Inner diameter (d) | 54 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 72 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 11 mm |
| Inner diameter (D) | 54 |
| NEW - Seal width (H) | 10 mm |
| Outer diameter (D) | 72 |
| Product Name | Symmetruc Seal - U-ring |
| Design | |
| Design | N25 |
| Dimensions | |
| Dimensions | 54x72x11 |
| General | |
| Unit | pcs |
| Identification | |
| Brand | Dichtomatik |
| Catalog item | Yes |
| Logistics | |
| country of origin | TW |
| HS-code | 84129080 |
| net weight | 20 Gram |
| Material | |
| Material | TPU |
| Compound | 95 TPU PU953401 |
| Packaging | |
| Packaging description | 1 |
| Packaging Unit | 1 |
| Also found under | |
| Hydraulic Piston Seals Dichtomatik | N25 Hydraulic Piston Seal | N25 Hydraulic Rod Seals | Rod / Piston Seals Dichtomatik | |
All items marked with a * are required.