| Item no. | 67168530 |
| Brand | Dichtomatik |
| Material | TPU |
| net weight | 8.546 Gram |
| Packaging Unit | 1 |
| Design | N36 |
| NEW - Inner diameter (d) | 70 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 80 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 8 mm |
| Material | TPU |
| Stock | Delivery time |
|---|---|
| 156 | Shipped in 3 - 5 - Day(s) |
| Quantity per PC |
Per piece |
|---|---|
| 1+ | € 10,0000 |
| 2+ | € 5,0000 |
| 5+ | € 3,0360 |
| 10+ | € 3,0360 |
| 20+ | € 2,4390 |
| 50+ | € 23,9240 |
| 100+ | € 23,0040 |
| In stock | Yes, 156 pcs |
| Article number | 67168530 |
| NEW - Inner diameter (d) | 70 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 80 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 8 mm |
| Inner diameter (D) | 70 |
| NEW - Seal width (H) | 7 mm |
| Outer diameter (D) | 80 |
| Product Name | Symmetruc Seal - U-ring |
| Design | |
| Design | N36 |
| Dimensions | |
| Dimensions | 70x80x8 |
| General | |
| Unit | pcs |
| Identification | |
| Brand | Dichtomatik |
| Catalog item | Yes |
| Successor Item | 49217148 |
| Logistics | |
| country of origin | TW |
| HS-code | 84129080 |
| net weight | 8.546 Gram |
| Material | |
| Material | TPU |
| Compound | 95 TPU PU953401 |
| Packaging | |
| Packaging description | 1 |
| Packaging Unit | 1 |
| Also found under | |
| Hydraulic Piston Seals Dichtomatik | N36 Hydraulic Piston Seal | N36 Hydraulic Rod Seals | Rod / Piston Seals Dichtomatik | |
All items marked with a * are required.