| Item no. | 40421117 |
| Brand | Freudenberg |
| Material | AU |
| net weight | 4.921 Gram |
| Packaging Unit | 5 |
| Design | AU N |
| NEW - Inner diameter (d) | 35 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 45 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 9 mm |
| NEW - Seal width (H) | 8 mm |
| Material | AU |
| Quantity per PC |
Per piece |
|---|---|
| 5+ | € 11,1100 |
| 10+ | € 11,1040 |
| 20+ | € 7,4812 |
| 50+ | € 5,7358 |
| 100+ | € 4,4889 |
| 200+ | € 3,8655 |
| 500+ | € 3,5281 |
| 1000+ | € 3,1829 |
| 2500+ | € 2,8009 |
| 5000+ | € 2,6250 |
| Article number | 40421117 |
| Minimum sold per | 5 |
| NEW - Inner diameter (d) | 35 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 45 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 9 mm |
| NEW - Seal width (H) | 8 mm |
| NEW - Lead-in chamfer (C) | 4.5 |
| Outer diameter (D) | 45 |
| Product Name | U-ring seal series AU N |
| Design | |
| Design | AU N |
| Dimensions | |
| Dimensions | 35x45x9 |
| General | |
| Unit | pcs |
| Identification | |
| Brand | Freudenberg |
| Catalog item | Yes |
| Model | AU N |
| Logistics | |
| country of origin | DE |
| HS-code | 84129080 |
| net weight | 4.921 Gram |
| Material | |
| Material | AU |
| Compound | 94 AU 925 |
| Packaging | |
| Packaging description | 5 |
| Packaging Unit | 5 |
| Technical specifications | |
| Shore Hardness | 94 Shore A |
| Also found under | |
| Hydraulic Piston Seals | AU N Piston Seals (Hydraulic) | AU N Rod Seals (Hydraulic) | Rod / Piston Seals | |
All items marked with a * are required.