| Item no. | 49001235 |
| Brand | Freudenberg |
| Material | AU |
| net weight | 6.681 Gram |
| Packaging Unit | 1 |
| NEW - Inner diameter (d) | 105 mm |
| Design | NI300 |
| NEW - Outer diameter (D) | 125 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 16 mm |
| NEW - Seal width (H) | 15 mm |
| Material | AU |
| Quantity per PC |
Per piece |
|---|---|
| 1+ | € 60,6600 |
| 2+ | € 60,6684 |
| 5+ | € 42,4632 |
| 10+ | € 42,4653 |
| 20+ | € 30,3316 |
| 50+ | € 24,2653 |
| 100+ | € 20,6256 |
| 200+ | € 17,5924 |
| 500+ | € 15,7726 |
| 1000+ | € 14,5593 |
| Article number | 49001235 |
| NEW - Inner diameter (d) | 105 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 125 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 16 mm |
| NEW - Seal width (H) | 15 mm |
| Inner diameter (d) | 105 |
| Inner diameter (D) | 105 |
| Outer diameter (D) | 125 |
| Product Name | U-ring seal series NI300 |
| Width (H) | 16 |
| Design | |
| Design | NI300 |
| Dimensions | |
| Dimensions | 105x125x16 |
| General | |
| Unit | pcs |
| Identification | |
| Brand | Freudenberg |
| Model | NI300 |
| Logistics | |
| country of origin | DE |
| HS-code | 84129080 |
| net weight | 6.681 Gram |
| Material | |
| Material | AU |
| Compound | 94 AU 925 |
| Packaging | |
| Packaging description | 1 |
| Packaging Unit | 1 |
| Technical specifications | |
| Shore Hardness | 94 Shore A |
| Also found under | |
| Hydraulic Rod Seals | |
All items marked with a * are required.