| Item no. | 24361949 |
| Brand | Freudenberg |
| Material | AU |
| net weight | 44.77 Gram |
| Packaging Unit | 1 |
| Design | T20 |
| NEW - Inner diameter (d) | 115 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 140 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 19 mm |
| NEW - Seal width (H) | 17.3 mm |
| Material | AU |
| Quantity per PC |
Per piece |
|---|---|
| 1+ | € 376,8400 |
| 2+ | € 208,8476 |
| 5+ | € 108,0436 |
| 10+ | € 74,4505 |
| 20+ | € 57,6649 |
| 50+ | € 47,5478 |
| 100+ | € 44,2134 |
| 200+ | € 42,1808 |
| 500+ | € 42,1808 |
| 1000+ | € 42,1808 |
| Article number | 24361949 |
| NEW - Inner diameter (d) | 115 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 140 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 19 mm |
| NEW - Seal width (H) | 17.3 mm |
| Groove width (L) | 12.5 |
| Inner diameter (d) | 115 |
| Inner diameter (D) | 115 |
| NEW - Lead-in chamfer (C) | 6.5 mm |
| Outer diameter (D) | 140 |
| Product Name | Merkel® Rod-U-Cup series T20 |
| Radius on installation space (R1) | 0.4 |
| Width (H) | 19 |
| Width of the lead-in chamfer (C) | 6.5 |
| Design | |
| Design | T20 |
| Dimensions | |
| Dimensions | 115x140x19 |
| General | |
| Unit | pcs |
| Identification | |
| Brand | Freudenberg |
| Catalog item | Yes |
| Model | T20 |
| Logistics | |
| country of origin | DE |
| HS-code | 84129080 |
| net weight | 44.77 Gram |
| Material | |
| Material | AU |
| Compound | 95 AU V142 |
| Packaging | |
| Packaging description | 1 |
| Packaging Unit | 1 |
| Technical specifications | |
| Shore Hardness | 95 Shore A |
| Also found under | |
| Hydraulic Rod Seals | |
All items marked with a * are required.