| Item no. | 24250872 |
| Brand | Freudenberg |
| Material | AU |
| net weight | 18 Gram |
| Packaging Unit | 1 |
| Design | T22 |
| NEW - Inner diameter (d) | 150 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 170 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 16 mm |
| NEW - Seal width (H) | 14.6 mm |
| Material | AU |
| Quantity per PC |
Per piece |
|---|---|
| 1+ | € 81,9500 |
| 2+ | € 81,9572 |
| 5+ | € 59,1885 |
| 10+ | € 59,1895 |
| 20+ | € 43,7086 |
| 50+ | € 34,6026 |
| 100+ | € 30,0497 |
| 200+ | € 27,3179 |
| Article number | 24250872 |
| NEW - Inner diameter (d) | 150 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 170 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 16 mm |
| NEW - Seal width (H) | 14.6 mm |
| Groove width (L) | 10 |
| Inner diameter (d) | 150 |
| Inner diameter (D) | 150 |
| NEW - Lead-in chamfer (C) | 5 mm |
| Outer diameter (D) | 170 |
| Product Name | Merkel® Rod-U-Cup series T22 |
| Width (H) | 16 |
| Width of the lead-in chamfer (C) | 5 |
| Design | |
| Design | T22 |
| Dimensions | |
| Dimensions | 150x170x16 |
| General | |
| Unit | pcs |
| Identification | |
| Brand | Freudenberg |
| Catalog item | Yes |
| Model | T22 |
| Logistics | |
| country of origin | FR |
| HS-code | 84129080 |
| net weight | 18 Gram |
| Material | |
| Material | AU |
| Compound | 95 AU V142 |
| stick type (outer surface) | AU |
| Packaging | |
| Packaging description | 1 |
| Packaging Unit | 1 |
| Technical specifications | |
| Shore Hardness | 95 Shore A |
| Also found under | |
| Hydraulic Rod Seals | |
All items marked with a * are required.