| Item no. | 49325644 |
| Brand | Freudenberg |
| Material | AU |
| net weight | 36 Gram |
| Packaging Unit | 1 |
| Design | T20 |
| NEW - Inner diameter (d) | 155 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 175 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 16 mm |
| NEW - Seal width (H) | 14.6 mm |
| Material | AU |
| Quantity per PC |
Per piece |
|---|---|
| 1+ | € 386,0700 |
| 2+ | € 220,1784 |
| 5+ | € 120,6046 |
| 10+ | € 87,4224 |
| 20+ | € 70,8193 |
| 50+ | € 60,8621 |
| 100+ | € 57,5506 |
| 200+ | € 55,5638 |
| Article number | 49325644 |
| NEW - Inner diameter (d) | 155 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 175 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 16 mm |
| NEW - Seal width (H) | 14.6 mm |
| Groove width (L) | 10 |
| Inner diameter (d) | 155 |
| Inner diameter (D) | 155 |
| NEW - Lead-in chamfer (C) | 6 mm |
| Outer diameter (D) | 175 |
| Product Name | Merkel® Rod-U-Cup series T20 |
| Radius on installation space (R1) | 0.4 |
| Width (H) | 16 |
| Width of the lead-in chamfer (C) | 6 |
| Design | |
| Design | T20 |
| Dimensions | |
| Dimensions | 155x175x16 |
| General | |
| Unit | pcs |
| Identification | |
| Brand | Freudenberg |
| Catalog item | Yes |
| Model | T20 |
| Logistics | |
| country of origin | DE |
| HS-code | 84129080 |
| net weight | 36 Gram |
| Material | |
| Material | AU |
| Compound | 93 AU V167 |
| Packaging | |
| Packaging description | 1 |
| Packaging Unit | 1 |
| Technical specifications | |
| Shore Hardness | 93 Shore A |
| Also found under | |
| Hydraulic Rod Seals | |
All items marked with a * are required.