| Item no. | 49305925 |
| Brand | Freudenberg |
| Material | AU |
| net weight | 2.1 Gram |
| Packaging Unit | 1 |
| Design | T20 |
| NEW - Inner diameter (d) | 280 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 300 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 16.5 mm |
| NEW - Seal width (H) | 15 mm |
| Material | AU |
| Quantity per PC |
Per piece |
|---|---|
| 1+ | € 413,1100 |
| 2+ | € 269,3444 |
| 5+ | € 183,0650 |
| 10+ | € 154,3131 |
| 20+ | € 139,9258 |
| 50+ | € 131,3156 |
| 100+ | € 128,4155 |
| 200+ | € 126,7025 |
| Article number | 49305925 |
| NEW - Inner diameter (d) | 280 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 300 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 16.5 mm |
| NEW - Seal width (H) | 15 mm |
| Groove width (L) | 10 |
| Inner diameter (D) | 280 |
| Inner diameter (d) | 280 |
| Outer diameter (D) | 300 |
| Product Name | Merkel® Rod-U-Cup series T20 |
| Width (H) | 16.5 |
| Design | |
| Design | T20 |
| Dimensions | |
| Dimensions | 280x300x16.5 |
| General | |
| Unit | pcs |
| Identification | |
| Brand | Freudenberg |
| Catalog item | Yes |
| Model | T20 |
| Logistics | |
| country of origin | DE |
| HS-code | 84129080 |
| net weight | 2.1 Gram |
| Material | |
| Material | AU |
| Compound | 93 AU V167 |
| Packaging | |
| Packaging description | 1 |
| Packaging Unit | 1 |
| Technical specifications | |
| Shore Hardness | 93 Shore A |
| Also found under | |
| Hydraulic Rod Seals | |
All items marked with a * are required.