| Item no. | 49000774 |
| Brand | Freudenberg |
| Material | AU |
| Packaging Unit | 1 |
| Design | T20 |
| NEW - Inner diameter (d) | 38 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 48 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 8 mm |
| NEW - Seal width (H) | 7.3 mm |
| Material | AU |
| Quantity per PC |
Per piece |
|---|---|
| 1+ | € 9,2200 |
| 2+ | € 9,2248 |
| 5+ | € 8,3012 |
| 10+ | € 8,3034 |
| 20+ | € 5,5354 |
| 50+ | € 4,2438 |
| 100+ | € 3,3213 |
| 200+ | € 2,8600 |
| 500+ | € 2,5832 |
| 1000+ | € 2,3065 |
| 2500+ | € 2,0297 |
| 5000+ | € 1,8452 |
| Article number | 49000774 |
| NEW - Inner diameter (d) | 38 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 48 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 8 mm |
| NEW - Seal width (H) | 7.3 mm |
| Groove width (L) | 5 |
| Inner diameter (D) | 38 |
| Inner diameter (d) | 38 |
| Outer diameter (D) | 48 |
| Product Name | Merkel® Rod-U-Cup series T20 |
| Width (H) | 8 |
| Design | |
| Design | T20 |
| Dimensions | |
| Dimensions | 38x48x8 |
| General | |
| Unit | pcs |
| Identification | |
| Brand | Freudenberg |
| Catalog item | Yes |
| Model | T20 |
| Logistics | |
| country of origin | FR |
| HS-code | 84129080 |
| Material | |
| Material | AU |
| Compound | 95 AU V142 |
| Packaging | |
| Packaging description | 1 |
| Packaging Unit | 1 |
| Technical specifications | |
| Shore Hardness | 95 Shore A |
| Also found under | |
| Hydraulic Rod Seals | |
All items marked with a * are required.