| Item no. | 49069951 |
| Brand | Freudenberg |
| Material | PTFE |
| net weight | 18 Gram |
| Packaging Unit | 1 |
| Design | OMS-S-PR |
| NEW - Inner diameter (d) | 440 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 470 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 15 mm |
| NEW - Seal width (H) | 14 mm |
| Material | PTFE |
| Quantity per PC |
Per piece |
|---|---|
| 1+ | € 1.036,2000 |
| 2+ | € 732,5292 |
| 5+ | € 652,1050 |
| 10+ | € 562,7877 |
| 20+ | € 498,0674 |
| 50+ | € 441,2258 |
| 100+ | € 411,7356 |
| 200+ | € 403,6878 |
| Article number | 49069951 |
| NEW - Inner diameter (d) | 440 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 470 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 15 mm |
| NEW - Seal width (H) | 14 mm |
| Groove width (L) | 15 |
| Inner diameter (D) | 440 |
| Inner diameter (d) | 440 |
| Outer diameter (D) | 470 |
| Product Name | Merkel® Omegat-S. set EW series OMS-S-PR |
| Width (H) | 15 |
| Design | |
| Design | OMS-S-PR |
| Dimensions | |
| Dimensions | 440x470x15 |
| General | |
| Unit | pcs |
| Identification | |
| Brand | Freudenberg |
| Catalog item | Yes |
| Model | OMS-S-PR |
| Logistics | |
| country of origin | DE |
| HS-code | 84849000 |
| net weight | 18 Gram |
| Material | |
| Material | PTFE |
| Compound | PTFE GM201 / NBR |
| Packaging | |
| Packaging description | 1 |
| Packaging Unit | 1 |
| Also found under | |
| Hydraulic Rod Seals | |
All items marked with a * are required.