| Item no. | 40421789 |
| Brand | Freudenberg |
| Material | NBR |
| net weight | 155 Gram |
| Packaging Unit | 5 |
| Design | NI150 |
| NEW - Inner diameter (d) | 63 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 75 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 9.5 mm |
| NEW - Seal width (H) | 8.5 mm |
| Material | NBR |
| Quantity per PC |
Per piece |
|---|---|
| 5+ | € 14,3100 |
| 10+ | € 14,3104 |
| 20+ | € 10,3355 |
| 50+ | € 7,6991 |
| 100+ | € 6,1928 |
| 200+ | € 5,3559 |
| 500+ | € 4,8538 |
| 1000+ | € 4,0169 |
| 2500+ | € 3,5148 |
| Article number | 40421789 |
| Minimum sold per | 5 |
| NEW - Inner diameter (d) | 63 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 75 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 9.5 mm |
| NEW - Seal width (H) | 8.5 mm |
| Groove width (L) | 6 |
| Inner diameter (d) | 63 |
| Inner diameter (D) | 63 |
| NEW - Lead-in chamfer (C) | 5 mm |
| Outer diameter (D) | 75 |
| Product Name | U-ring seal series NI150 |
| Width (H) | 9.5 |
| Width of the lead-in chamfer (C) | 5 |
| Design | |
| Design | NI150 |
| Dimensions | |
| Dimensions | 63x75x9.5 |
| General | |
| Unit | pcs |
| Identification | |
| Brand | Freudenberg |
| Catalog item | Yes |
| Model | NI150 |
| Logistics | |
| country of origin | DE |
| HS-code | 40169300 |
| net weight | 155 Gram |
| Material | |
| Material | NBR |
| Compound | 80 NBR 878 |
| Packaging | |
| Packaging description | 5 |
| Packaging Unit | 5 |
| Technical specifications | |
| Shore Hardness | 80 Shore A |
| Also found under | |
| Hydraulic Rod Seals | |
All items marked with a * are required.