| Item no. | 24236586 |
| Brand | Freudenberg |
| Material | AU |
| net weight | 3.7 Gram |
| Packaging Unit | 1 |
| Design | T20 |
| NEW - Inner diameter (d) | 63 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 78 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 11 mm |
| NEW - Seal width (H) | 10 mm |
| Material | AU |
| Stock | Delivery time |
|---|---|
| 172 | Shipped in 3 - 5 - Day(s) |
| Quantity per PC |
Per piece |
|---|---|
| 1+ | € 14,9600 |
| 2+ | € 14,9604 |
| 5+ | € 10,4707 |
| 10+ | € 10,4717 |
| 20+ | € 7,4802 |
| 50+ | € 5,9841 |
| 100+ | € 5,0865 |
| 200+ | € 4,3384 |
| 500+ | € 3,8897 |
| 1000+ | € 3,5905 |
| In stock | Yes, 172 pcs |
| Article number | 24236586 |
| NEW - Inner diameter (d) | 63 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 78 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 11 mm |
| NEW - Seal width (H) | 10 mm |
| Groove width (L) | 7.5 |
| Inner diameter (d) | 63 |
| Inner diameter (D) | 63 |
| NEW - Lead-in chamfer (C) | 5.5 mm |
| Outer diameter (D) | 78 |
| Product Name | Merkel® Rod-U-Cup series T20 |
| Radius on installation space (R1) | 0.4 |
| Width (H) | 11 |
| Width of the lead-in chamfer (C) | 5.5 |
| Design | |
| Design | T20 |
| Dimensions | |
| Dimensions | 63x78x11 |
| General | |
| Unit | pcs |
| Identification | |
| Brand | Freudenberg |
| Model | T20 |
| Logistics | |
| country of origin | FR |
| HS-code | 84129080 |
| net weight | 3.7 Gram |
| Material | |
| Material | AU |
| Compound | 95 AU V142 |
| stick type (outer surface) | AU |
| Packaging | |
| Packaging description | 1 |
| Packaging Unit | 1 |
| Technical specifications | |
| Shore Hardness | 95 Shore A |
| Also found under | |
| Hydraulic Rod Seals | |
All items marked with a * are required.