| Item no. | 67068995 |
| Brand | Dichtomatik |
| Material | NBR |
| net weight | 4.8 Gram |
| Packaging Unit | 1 |
| Design | SNI07 |
| NEW - Inner diameter (d) | 32 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 40 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 8.5 mm |
| Material | NBR |
| Quantity per PC |
Per piece |
|---|---|
| 1+ | € 10,0000 |
| 2+ | € 5,9000 |
| 5+ | € 5,4480 |
| 10+ | € 5,4500 |
| 20+ | € 4,5410 |
| 50+ | € 42,6880 |
| 100+ | € 39,0560 |
| 200+ | € 3,6330 |
| 500+ | € 34,5140 |
| Article number | 67068995 |
| NEW - Inner diameter (d) | 32 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 40 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 8.5 mm |
| NEW - Seal width (H) | 8.2 mm |
| Design | |
| Design | SNI07 |
| Dimensions | |
| Dimensions | 32x40x8.5 |
| General | |
| Unit | PCE |
| Identification | |
| Brand | Dichtomatik |
| Catalog item | Yes |
| Model | SNI07 |
| Logistics | |
| country of origin | GB |
| HS-code | 84849000 |
| net weight | 4.8 Gram |
| Material | |
| Material | NBR |
| Compound | 80 NBR NB800901 |
| Packaging | |
| Packaging description | 1 |
| Packaging Unit | 1 |
| Size | |
| Inner diameter (D) | 32 |
| Outer diameter (D) | 40 |
| Width (b) | 8.5 |
| Also found under | |
| Dichtomatik Hydraulic Rod Seals Dichtomatik | Dichtomatik Products | Hydraulic Rod Seals Dichtomatik | |
All items marked with a * are required.