| Item no. | 67170479 |
| Brand | Dichtomatik |
| Material | TPU |
| net weight | 6.1 Gram |
| Packaging Unit | 50 |
| Design | SNI30 |
| NEW - Inner diameter (d) | 50 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 60 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 7 mm |
| Material | TPU |
| Stock | Delivery time |
|---|---|
| 630 | On workingdays before 12:00 ordered, shipped the same day |
| Quantity per PC |
Per piece |
|---|---|
| 50+ | € 20,5400 |
| 100+ | € 19,4620 |
| 200+ | € 18,3820 |
| 500+ | € 18,0220 |
| In stock | Yes, 630 pcs |
| Article number | 67170479 |
| Minimum sold per | 50 |
| NEW - Inner diameter (d) | 50 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 60 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 7 mm |
| NEW - Seal width (H) | 6.4 mm |
| Design | |
| Design | SNI30 |
| Dimensions | |
| Dimensions | 50x60x7 |
| General | |
| Unit | PCE |
| Identification | |
| Brand | Dichtomatik |
| Catalog item | Yes |
| Model | SNI30 |
| Logistics | |
| country of origin | TW |
| HS-code | 84129080 |
| net weight | 6.1 Gram |
| Material | |
| Material | TPU |
| Compound | 95 TPU PU953401 |
| Packaging | |
| Packaging description | 50 |
| Packaging Unit | 50 |
| Size | |
| Inner diameter (D) | 50 |
| Outer diameter (D) | 60 |
| Width (b) | 7 |
| Also found under | |
| Dichtomatik Hydraulic Rod Seals Dichtomatik | Dichtomatik Products | Hydraulic Rod Seals Dichtomatik | |
All items marked with a * are required.