| Item no. | 49411393 |
| Brand | Dichtomatik |
| Material | NBR |
| net weight | 13.5 Gram |
| Packaging Unit | 1 |
| Design | SNI07 |
| NEW - Inner diameter (d) | 85 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 95 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 8 mm |
| Material | NBR |
| Stock | Delivery time |
|---|---|
| 387 | Shipped in 3 - 5 - Day(s) |
| Quantity per PC |
Per piece |
|---|---|
| 1+ | € 10,0000 |
| 2+ | € 9,3200 |
| 5+ | € 7,8880 |
| 10+ | € 7,8840 |
| 20+ | € 6,7750 |
| 50+ | € 62,1960 |
| 100+ | € 57,7520 |
| 200+ | € 54,4220 |
| In stock | Yes, 387 pcs |
| Article number | 49411393 |
| NEW - Inner diameter (d) | 85 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 95 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 8 mm |
| NEW - Seal width (H) | 7.2 mm |
| Design | |
| Design | SNI07 |
| Dimensions | |
| Dimensions | 85x95x8 |
| General | |
| Unit | PCE |
| Identification | |
| Brand | Dichtomatik |
| Catalog item | Yes |
| Model | SNI07 |
| Logistics | |
| country of origin | TR |
| HS-code | 84849000 |
| net weight | 13.5 Gram |
| Material | |
| Material | NBR |
| Compound | 80 NBR NB805501 |
| Packaging | |
| Packaging description | 1 |
| Packaging Unit | 1 |
| Size | |
| Inner diameter (D) | 85 |
| Outer diameter (D) | 95 |
| Width (b) | 8 |
| Also found under | |
| Dichtomatik Hydraulic Rod Seals Dichtomatik | Dichtomatik Products | Hydraulic Rod Seals Dichtomatik | |
All items marked with a * are required.