| Item no. | 364061 |
| Brand | Freudenberg |
| Material | AU |
| net weight | 27.601 Gram |
| Packaging Unit | 1 |
| Design | NI300 |
| NEW - Inner diameter (d) | 25 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 35 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 9 mm |
| NEW - Seal width (H) | 8 mm |
| Material | AU |
| Quantity per PC |
Per piece |
|---|---|
| 1+ | € 15,3400 |
| 2+ | € 15,3452 |
| 5+ | € 13,8091 |
| 10+ | € 13,8081 |
| 20+ | € 9,2061 |
| 50+ | € 7,0579 |
| 100+ | € 5,5235 |
| 200+ | € 4,7564 |
| 500+ | € 4,2960 |
| 1000+ | € 3,8357 |
| 2500+ | € 3,3755 |
| 5000+ | € 3,0686 |
| Article number | 364061 |
| NEW - Inner diameter (d) | 25 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 35 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 9 mm |
| NEW - Seal width (H) | 8 mm |
| Inner diameter (d) | 25 |
| Inner diameter (D) | 25 |
| Outer diameter (D) | 35 |
| Packaging | Industry Pack |
| Product Name | U-ring seal series NI300 |
| Design | |
| Design | NI300 |
| Dimensions | |
| Dimensions | 25x35x9 |
| General | |
| Unit | pcs |
| Identification | |
| Brand | Freudenberg |
| Catalog item | Yes |
| Model | NI300 |
| Logistics | |
| country of origin | DE |
| HS-code | 84129080 |
| net weight | 27.601 Gram |
| Material | |
| Material | AU |
| Compound | 94 AU 925 |
| stick type (outer surface) | AU |
| Packaging | |
| Packaging description | 1 |
| Packaging Unit | 1 |
| Technical specifications | |
| Shore Hardness | 94 Shore A |
| Also found under | |
| Hydraulic Rod Seals | |
All items marked with a * are required.