| Item no. | 49324772 |
| Brand | Freudenberg |
| Material | AU |
| net weight | 10 Gram |
| Packaging Unit | 1 |
| Design | KI310 |
| NEW - Inner diameter (d) | 60 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 70 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 5.8 mm |
| NEW - Seal width (H) | 5 mm |
| Material | AU |
| Article number | 49324772 |
| NEW - Inner diameter (d) | 60 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 70 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 5.8 mm |
| NEW - Seal width (H) | 5 mm |
| Inner diameter (d) | 60 |
| Inner diameter (D) | 60 |
| Outer diameter (D) | 70 |
| Packaging | Industry Pack |
| Product Name | COMPACT seal set series KI310 |
| Design | |
| Design | KI310 |
| Dimensions | |
| Dimensions | 60x70x5.8 |
| General | |
| Unit | pcs |
| Identification | |
| Brand | Freudenberg |
| Catalog item | Yes |
| Model | KI310 |
| Logistics | |
| country of origin | DE |
| HS-code | 84129040 |
| net weight | 10 Gram |
| Material | |
| Material | AU |
| Compound | 92 AU 21100 |
| Packaging | |
| Packaging description | 1 |
| Packaging Unit | 1 |
| Technical specifications | |
| Shore Hardness | 92 Shore A |
| Also found under | |
| Hydraulic Rod Seals | |
All items marked with a * are required.