| Item no. | 49308209 |
| Brand | Freudenberg |
| Material | AU |
| net weight | 17.551 Gram |
| Packaging Unit | 1 |
| Design | LF300 |
| NEW - Inner diameter (d) | 60 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 75 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 12.5 mm |
| NEW - Seal width (H) | 11.4 mm |
| Material | AU |
| Quantity per PC |
Per piece |
|---|---|
| 1+ | € 23,9700 |
| 2+ | € 23,9668 |
| 5+ | € 21,5737 |
| 10+ | € 21,5748 |
| 20+ | € 14,3832 |
| 50+ | € 11,0271 |
| 100+ | € 8,6299 |
| 200+ | € 7,4314 |
| 500+ | € 6,7121 |
| 1000+ | € 5,9930 |
| 2500+ | € 5,2738 |
| 5000+ | € 4,7944 |
| Article number | 49308209 |
| NEW - Inner diameter (d) | 60 mm |
| NEW - Outer diameter (D) | 75 mm |
| NEW - Installation space width (L) | 12.5 mm |
| NEW - Seal width (H) | 11.4 mm |
| Inner diameter (d) | 60 |
| Inner diameter (D) | 60 |
| Outer diameter (D) | 75 |
| Product Name | U-ring series LF300 |
| Design | |
| Design | LF300 |
| Dimensions | |
| Dimensions | 60x75x12.5 |
| General | |
| Unit | pcs |
| Identification | |
| Brand | Freudenberg |
| Catalog item | Yes |
| Model | LF300 |
| Logistics | |
| country of origin | DE |
| HS-code | 84129080 |
| net weight | 17.551 Gram |
| Material | |
| Material | AU |
| Compound | 92 AU 21100 |
| Packaging | |
| Packaging description | 1 |
| Packaging Unit | 1 |
| Technical specifications | |
| Shore Hardness | 92 Shore A |
| Also found under | |
| Hydraulic Rod Seals | |
All items marked with a * are required.